Size yardıma hazırız : 0 312 812 00 12

Blog

8 Şubat 2017

Alkol Bağımlılığı

Bir yıl içinde aşağıdaki sorunlardan en az üçünü yaşıyorsanız alkol bağımlılığınız var demektir:

 

  • İçki içmeyi durduramıyorsanız ya da ne denli içtiğinizi denetleyemiyorsanız.
  • Aynı etkiyi sağlayabilmek için daha çok içiyorsanız.
  • İçmediğinizde yoksunluk belirtileri yaşıyorsanız. Bunlar arasında karın ağrısı, terleme, titreme ve bunaltı gibi birtakım belirtiler vardır.
  • İçki içmek ya da ayılmak için çok zaman ayırıyorsanız ya da içki içebilmek için diğer birtakım etkinliklerinizi bırakmışsanız.
  • İçki içmeyi bırakmak ya da azaltmak için çabalıyor, ancak başaramıyorsanız.
  • İçki içmek, ilişkilerinizi ve sağlığınızı bozmasına karşın içmeyi sürdürüyorsanız.
Makaleler
2 Comments
  1. esim alkol aliyor ve onu bundan nasi vazgecirecegimi bilmiyorum maddeler 1 2 ve 6 madder var esim de birdefa ayakta tedaviye basladi ama olumsuz olduk yardimci olursaniz sevinirim

  2. Merhaba erkek arkadaşım alkol bağımlısı olduğunu düşünüyorum iki üç gün içmediği zaman aşırı hiperaktif hareketler gerginlik sinir oluyor ve bu tütünle içilen ot kullanımı da var son 3aydır nerdeyse her gün onuda içmeye başladı yirmi yıldır antidepresan ilaçlar kullanıyor anksiyete bozukluk takıntı hep negatif düşünce huzursuz ayak sendromu tabi ki en büyük olayımız içtikten sonra bambaşka bir kişilik her gittiği yerde olay çıkaran ona hayır dediğimde durdurmaya çalıştığım şiddete başvuran bir adam onu ikna edip götüremiyorum Dr daha çok gittiğini kimse bir şey yapamadığını söylüyor sürekli içelim sarhoş olalım eğlenim kafasında ama eğlenmiyor eğlendiriyor da çok yoruldum ama onu kurtarmak istiyorum lütfen bana onu ikna etmem için bir yol gösterin yoksa sonunu iyi görmüyorum lütfen .

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir