Size yardıma hazırız : 0 312 812 00 12

Psikolog
Canay UYGUR

Uzman Klinik Psikolog Canay Uygur, lise eğitimini ODTÜ Geliştirme Vakfı Okulları’nda tamamladıktan sonra aynı yıl Çankaya Üniversitesi Psikoloji Bölümü’ne girmiştir. Lisans eğitimi sırasında hastanelerde yaptığı stajlarda farklı bölümlerde çalışarak (yetişkin, ergen, toplum ruh sağlığı merkezleri, onkoloji) deneyim kazanmıştır.

Lisans eğitimini bitirdikten sonra İngiltere’de Bournemouth University’de klinik psikoloji yüksek lisansını tamamlamıştır. Yüksek lisans tezinde geçerliliği kanıtlanmış olan iki terapi çeşidi olan bilişsel davranışçı terapi kabul ve kararlılık terapisinin psikolojik hastalıklar üzerindeki etkilerini inceleyerek, uzman klinik psikolog ünvanını almıştır. İngiltere’de bulunduğu süre boyunca oradaki gelişmeleri takip etmiş, eğitim ve seminerlere katılmıştır. 8 Haftalık Bilinçli Farkındalık Temelli Stres Azaltma Programı eğitimini tamamlamış ve öz-şefkat kavramının kurucusu olaran Kristen Neff’in atölye çalışması’na (workshop) katılmıştır.

Türkiyeye döndükten sonra Prof Dr. Mehmet Z. Sungur tarafından verilen Avrupa Davranış ve Kognitif Terapiler Birliği’nin (EABCT) standartlarına göre yapılandırılmış 300 saatlik Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi’ne başlamıştır ve halen devam etmektedir.

Dr. Christof Loose tarafından verilen Çocuk ve Ergenler İçin Şema Terapi Eğitimi’ne katılmıştır. Dr. Başak Demiriz’den Çocuk ve Ergenlerle Bilişsel Davranışçı Terapi, Psk. Nilüfer Devecigil’den Deneyimsel Oyun Terapisi, Öğ. Gör. Kln Psk. Hülya Ayna’dan Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Filial Oyun Terapisi, Uzm. Kln. Psk. Hilal Bebek’ten Metakognitif Terapi eğitimlerini tamamlamıştır.

6 ay boyunca özel bir klinikte kurum psikoloğu olarak çocuk, ergen ve yetişkinler ile çalışmıştır. Temmuz 2019 itibariyle Ankara Özel Boylam Psikiyatri Hastanesi & AMATEM’de yatan ve ayaktan hasta takibi yapmaktadır.